Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być duża, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być zła, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek z nas, kto kiedykolwiek miał łączność z rekrutacją z pewnością zna te dwa uczucia – radości, kiedy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która nierzadko jest znanym być lub nie być. Niczym nie dać się zwariować i podejść do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można popatrzyć na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie powtarzaj kogoś kim nie jesteś
Wybierasz okazać się z tej najdoskonalszej strony to proste. Problem w obecnym, że znacznie często przez to zaczynasz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie podejście wpływa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt niewielki krawat sprawi, iż nie będziesz dość skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że zrozumiała te niedociągnięcia, a nie umknie to jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie odda się zrobić dwa razy. Zdrowy i schludny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe poczucie pewności poda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci to pewności siebie i pozwala opanować stres.

4. Szczegółowe dane.
W bezpośrednich uwagach skup się na określonych radach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z wykonywanymi przez niego wykonaniami, aktualnościami a ludziom nowym, co jest dla Ciebie dobre, i może i zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które zresztą będą iść z punktu nie potrafią Obecni w uzyskaniu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację że znacząco łatwo przestać nas słuchać, co zdecydowanie nie odkłada się na efekt żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w powierzchni powoduje, że odbiór naszej urody jest znacznie negatywny. Nasz rozmówca będzie korzystał doświadczenie, że chętny nie jest sprawami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy odbierani jako kobiety takie siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz stanowić mocny, że gdy poproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciele i nic nie mieszka na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci patrzenie tych zasad. Oraz co z błędami? Wszystek je tworzy – trzeba tylko umiejętnie wyciągać z nich wnioski. Że jesteś interesuj, jakie z nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz dobrze na ostatni punkt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o