Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je przechowywać?

Artykuł miesiąca

Maski ochronne – kiedy o je trzymać? Okres jesienno-zimowy to czas, w jakim jesteśmy wyjątkowo narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W teraźniejszym sezonie dodatkowe zagrożenie dla polskiego zdrowia jest smog, z jakim zmaga się wiele naszych miast. Drinkiem z najlepszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest noszenie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to wydarzenie atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego też jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog ma znacznie negatywny wpływ na swoje zdrowie, dodaje się do bycia wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak umieszczać się przed smogiem?

Najłatwiejszym sposobem, by uchronić się przed smogiem jest niekończenie z domu. W sukcesie części z nas jest wówczas jednak po nisku nie możliwe. W dni, w jakich poziom smogu wzrasta potrzebna będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki zabieg, by filtrować powietrze, i dodatkowo usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu gra sprawdzi się również w trakcie spokojnych spacerów, jak również wykonywania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, i w powietrzu zwiększają się liczne wirusy. To tak a w bieżącym poziomie najczęściej mamy na grypę, przeziębienie, a jeszcze inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te rzucają się drogą kropelkową, dlatego dużo chętnie możemy zarazić się nimi w pozycji, autobusie, kinie, i chociażby w trakcie zakupów w sklepie. W współczesnych miesiącach usłyszeliśmy te o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale żyje.
Jak umieszczać się przed wirusami?

Sposobów na obronę przed wirusami jest niemało. Najważniejsze jest przestrzeganie higieny osobistej – przede każdym znane i dokładne mycie rąk. Jeśli drink z najemców jest zły ważne jest jeszcze regularne oczekiwanie i usuwanie mieszkania. Warto też stosować maseczki ochronne. W sukcesie zwykłych wirusów najczęściej mamy z maseczek chirurgicznych, które mogą stanowić dobre pod warunkiem, że przeważnie je niszczymy. W następującym przypadku stoją się jedynie miejscem dla wirusów oraz bakterii, które jeszcze wdychamy. Lepszą wartę dodatkowo w niniejszym sukcesie da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, służy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o