Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

Prasóweczki

cena ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby właśnie małej stawki za baryłkę. Faktem stał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i ogromną różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w historii nie była tak ogromna miesiąc po miesiącu. Czym to jest dane? Spadkiem popytu, który występuje z epidemii koronawirusa, a i kilkoma innymi elementami, takimi jak zerwanie porozumienia między nowym i trzecim co do wielkości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w drudzy producenci ropy naftowej porozumiały się w istot redukcji wydobycia surowca, zatem nie poprawiło to światowej sytuacji na pełnych rynkach paliw.

Kurs ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W wyniku na zbytu jesteśmy potężną nadwyżkę ropy naftowej, i ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie komunikuje się też o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe od wartości na zbytu kasowym, a kontrakty o dłuższym czasie zakończenia znaczone są daleko od tych, które zamykają się szybciej. Powstaje i fakt z magazynowaniem surowca, jaki nie jest grany. Na jednych tankowcach aktualnie zapisuje się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe ta sytuacja jest pomocną możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego materiału z pozostałym miesiącu. Dokładnie w obecnym fakcie trzeba planować nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale te możliwość uzyskania transportu surowca. Przecież toż nie jedyna możliwość, aby zacząć pracować na kryzysach i wzrostach wartości ropy!

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Ta sytuacja zachęca do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ to wartości są niezwykle niskie, a z okresem znacznie wzrosną. W dalszej części zapasy ropy zaczną stopniowo wychodzić z rynku, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemie będzie stopniowo otwierana natomiast tymże samym cenę ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma i wzrost popularności ekologicznych źródeł sile i elektromobilności.

Jak wtedy zacząć inwestować w ropę naftową? Istnieje kilka świetnych sposobów, by handlować ropą, w obecnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na różnicę. Można również inwestować w walki naftowe, w ETF-y bądź te w ropę naftową MLP. Idealnym podejściem jest uzyskiwanie z sieci internetowej Oil Profit, która umożliwia handlowanie z użytkownikami z wszelkiego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z dopłatą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by otworzyć swoich ról. A ofercie są ogromne, bowiem wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami firm na wszystkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub robić transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest podstawowym surowcem odgrywającym bardzo ważną siłę na świecie. Nic nie uważa na ostatnie, żeby w najszybszych latach czarne złoto było stracić na miejscu. Zatem nie ma wątpliwości, że warto rozważyć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o