{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych sytuacjach może nam w znacznym stopniu uprościć życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość wiążąca się z zaciąganiem kredytów oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli zamierzamy składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek lub garść informacji odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już dawniej kredyty, jednak z różnych powodów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments