Mark Zuckerberg

Facebook odnotował spadek dochodów

Prasóweczki

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook zapisałem na wstępu roku najwolniejszy kwartalny wzrost od wpisania na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy związane z pandemią Covid-19 przekładają się m.in. na wszystkie spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, że w głównym kwartale bieżącego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To cenny wzrost rok do roku (w głównym kwartale 2019 r. koncern wspominałem o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do poziomu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, iż w ostatnich trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” wartości i popytu na promocje.
Przedstawiciele Facebooka odmówili ujawnienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W terenach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do komunikacje informacji prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo tworzonych z zastosowaniem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w moc wypadkach nie monetyzuje. Dodatkowo w regionach najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w głównym elemencie reklamy.

W marcu z usług Facebooka korzystało 2,6 mld skutecznych w czasie miesiąca użytkowników. To o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Ilość osób zdecydowanych na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do poziomu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób wzięło w marcu z przynajmniej jednej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. To o 11 proc. więcej, niż w współczesnym samym momencie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w dyskusji z analitykami stwierdził, że pandemia i związana z nią konieczność stania w zakładzie przez wiele kobiet przenosi się na większe przyjmowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy lub małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były brane do transmisji wydarzeń przenoszących się w dziedzinie pozawirtualnej, obecnie wykorzystywane są przez nauczycieli, sektor przyjemności i organizacje religijne. Już z usług tego typie ma ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera istotny pomysł na Facebooka i określił swoje zaniepokojenie tym, że moment nią doprowadzony może potrwać dłużej, jeśli zniesienie zawartych w dużo miejscach obostrzeń nastąpi za szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka buduje swoje cele zawodowe zdalnie.

zobacz również Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o