Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak wcale je zaaranżować?

Prasóweczki Warto przeczytać

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je przygotować? Bojowniki, ze powodu na swoje dobre ubarwienie, dość często wyszukiwane są do uprawy w prywatnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które chcemy na naszych pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do jedzenia właściwej formy i zdrowia.

Bardzo istotnym jest, aby zapewnić im jako najprawdziwsze powody do wzroście – dzięki temu będziemy mogli napawać się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom optymalne powody do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i wpadają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia dodaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów istnieje większa, akwarium powinno mieć co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było mocne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, przylegającymi do rodziny ryb labiryntowych, i wtedy nazywa, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć właściwie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Pamięta więc jeszcze inną zaletę – chroni ryby przed za wielkim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w codziennej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o umieścić na kilka roślin, które będą organizowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne czynniki podłoża, jak skały w trudniejszym kolorze. Da nam toż łatwe powody do uwagi tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej pozytywnej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments